"Czerwcowe kwiaty" - to tytuł ostatniego przed wakacjami spotkania członków Akademii Słowa. Tym razem w holu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie dzielili się swoją poezją o zapachu letnich łąk. Wieczór uświetniły panie z kwiaciarni Irys wijące, w trakcie całego spotkania, bukieciki ze słoneczników.

W bibliotece w poniedziałkowe popołudnie zapanował klimat czerwcowej nocy - członkowie Akademii Słowa czytali wiersze, śpiewali ballady i piosenki. Część utworów była powżna, a zdecydowana większość lekka, z przymrużeniem oka, momentami wręcz frywolna - jak to w wakacje. Niektóre osoby pokusiły się o stosowny do tematu spotkania strój, np. pan Bogusław Zakordoniec, prowadzący ten wieczór poetycki wcielił się w postać ogrodnika.

Uczestnicy spotkania na koniec zostali obdarowani słonecznikami z kwiaciarni Irys.