16 lutego w murach chrzanowskiej biblioteki odbył się wernisaż wystawy "Naturalnie" - malarstwo Wojciecha Winiarczyka i fotografia Marcina Ptaka. Prace można oglądać do 21 kwietnia.

Wojciech Winiarczyk - mieszka i tworzy w Chrzanowie, głównie techniką olejną. Wystawia swoje prace zarówno indywidualnie jak i zbiorowo, łącząc je w spójne tematycznie ciągi. Miał już wystawę w bibliotece, dokładnie w Klubie Literackim pod Muzami. Cieszymy się, że ponownie zechciał zaprezentować swoje prace w naszych przestrzeniach, tym razem już nie indywidualnie, ale z Marcinem Ptakiem.

Drugi z autorów wystawy - Marcin Ptak uwagę w fotografii koncentruje na człowieku, jego relacji z otoczeniem. Poszukuje kadrów wielowymiarowych, niejednoznacznych, momentów rzadkich
i ulotnych będących kwintesencją danej chwili.

Wieczór muzycznie i literacko ubarwili nam wieloletni przyjaciele biblioteki Katarzyna Miarczyńska - chrzanowska poetka, oraz Piotr Kłeczek - muzyk i kompozytor.

Wystawa potrwa do 21 kwietnia 2018 roku.