A- A A+

Pierwsze spotkanie z cyklu warsztatów dziennikarskich dla młodzieży już za nami. W miniony poniedziałek młodzi wysłuchali doświadczonego fotoreportera Kubę Ociepę, który jako wieloletni dziennikarz Gazety Wyborczej przybliżył temat fotografii prasowej.

Słuchacze mogli usłyszeć prosto od praktyka na czym polega zawód fotoreortera, jak robić dobre zdjęcia informacyjne, jak portretować i jak tworzyć fotoreportaże. Uczniowie chrzanowskich szkół dowiedzieli się też czym jest praca w ogólnopolskim dzienniku, takim jak Gazeta Wyborcza. Zebrani obejrzeli mnóstwo fantastycznych kadrów autorstwa Kuby Ociepy, który był wielokrotnie nagradzany za swoją pracę m.in. w konkursach: Grand Press Photo, BZWBK Press Foto, Projekt Przetwórnia, Stowarzyszenia Fotoreporterów.

Fotograf urodził się i wychował w Tychach. Studiował we Wrocławiu i w Krakowie, gdzie obecnie mieszka i pracuje jako fotograf. Zanim spróbował swoich sił w fotografii pracował jako inżynier, konstruktor, mistrz produkcji, kontroler jakości, a nawet sprzedawca telefonów komórkowych. Interesują go tematy z człowiekiem w roli głównej czyli: portret, reportaż społeczny i sport. Na swoim koncie ma publikacje w większości krajowych tytułów prasowych i kilkunastu zagranicznych. Po prostu żyje fotografią i z fotografii.

Jak sam o sobie pisze:

"Dla fotografii zrezygnowałem z zawodu inżyniera, wygrała też ze wspinaczką sportową uprawianą intensywnie przez 10 lat. Na szczęście nie przeszkadza mi w byciu mężem i ojcem szalonych bliźniaków."


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2