Dzieci uczęszczające na świetlicę szkolną przywitały jesień zajęciami plastycznymi. Filia MBP w Luszowicach zmieniła się na moment w pracownię małego artysty.

Uczestniczący w zajęciach świetlicowych uczniowie są częstymi gośćmi w salach bibliotecznych. Część z nich wertuje półki z książkami, część korzysta z komputerów lub x-boxa. Aby zróżnicować im sposób spędzania wolnego czasu, a przy okazji zapoznać z literaturą dziecięcą w bibliotece zorganizowano zajęcia plastyczne połączone z biblioterapią. Po wysłuchaniu kilku wierszy adresowanych do dzieci, a poświęconych głównie tematyce jesieni i pór roku, uczestnicy przystąpili do dzieła. W ruch poszły nożyczki, klej, papier kolorowy. Dzieci pracowały metoda kiri-origami. Tym, którym nie odpowiadała ta technika zaproponowano tworzenie mozaiki z kolorowych koralików lub malowanie suchymi pastelami. Spotkanie to stało się początkiem zajęć łączących arteterapię z biblioterapią.