W dniach 24.09 - 05.10 mieliśmy przyjemność uczestniczyć w Beskidzkim Festiwalu Kodowania, który w tym roku zorganizowała Gminna Biblioteka Publiczna w Kętach. Nasza biblioteka, jako jeden ze współorganizatorów Festiwalu, razem z Lokalnymi Klubami Kodowania działającymi w Bibliotece Publicznej Ośrodka Kultury w Brzeszczach oraz Publicznej Bibliotece Gminnego Centrum Kultury w Polance Wielkiej, przez dwa tygodnie organizowała warsztaty oraz spotkania dla dzieci i młodzieży mające na celu propagowanie nauki programowania oraz podstaw robotyki.

W ramach wydarzeń towarzyszących Beskidzkiemu Festiwalowi Kodowania, w naszej bibliotece odbyły się m.in. warsztaty z projektowania miasta przyszłości razem z robotami Ozobot warsztaty z ekologii "Eko roboty" przy użyciu robotów Photon oraz zajęcia z programowania robotów Finch.

Na zakończenie Beskidzkiego Festiwalu Kodowania wszyscy spotkaliśmy się w Domu Kultury w Kętach podczas Wydarzenia Głównego, na które pojechaliśmy razem z zaprzyjaźnioną grupą młodych koderów z SP w Myślachowicach. Podczas całego dnia pełnego atrakcji dzieci mogły spróbować swoich sił min w programowaniu robotów Photon, Dash i Ozobot, mogły także zbudować swoje zestawy z Lego Boost i Lego Mindstorms oraz przeprowadzić walki robotów.

Jeszcze raz dziękujemy Gminnej Bibliotece Publicznej w Kętach za zaproszenie do udziału w Beskidzkim Festiwalu Kodowania i zachęcamy wszystkich do nauki programowania!