"Nie urodziła, ale dała Miłość, którą otuliła na zawsze bezbronną, sierocą istotę" - wokół tego cytatu z wiersza Janiny Woynarowskiej "Matka" przebiegały rozważania dotyczące  wzorców osobowych, poświęcenia, empatii i chrześcijańskiej miłości bliźniego  "caritas".

Propagujące osobę Służebnicy Bożej Janiny Woynarowskiej spotkanie przygotowano w ramach obchodów XXXII Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Jest to impreza organizowana rokrocznie przez Klub Inteligencji Katolickiej w Chrzanowie.  Na imprezie zagościli także członkowie KIK z prezesem Wojciechem Salą. Spotkanie miało formę prelekcji. Prowadziła ją Anna Górska z chrzanowskiego KlK-u.

Nie brakło wspomnień z życia Woynarowskiej; lektury fragmentów książek, które Jej poświęcono. Z zaprezentowanych informacji wyłaniał się obraz kobiety niezłomnej, bezgranicznie oddanej opiece nad chorymi, wyczulonej na ich potrzeby; człowieka, który - mimo że otoczony cierpieniem, nie tylko nie popadał w zwątpienie, lecz niósł pocieszenie i siłę.  Woynarowska - pielęgniarka, działaczka charytatywna, poetka, była jedną z najbardziej znanych osób w Chrzanowie. To Ona zorganizowała pielęgniarstwo środowiskowe. Otaczała ją sympatia, podziw, ale i zawiść.

"Ten drugi czeka zawsze, aby go zauważyć z jego pustką niespełnionych marzeń" - to jedno z jej przemyśleń na temat podejścia do drugiego człowieka.

Spotkanie wypełniły rozważania o drodze do świętości, o potrzebie rozpowszechniania opartych na miłosierdziu wzorców osobowych.

Impreza miała kila płaszczyzn: propagowanie osoby Woynarowskiej to tylko jedna z nich. Okazało się, iż kilku z uczestników prelekcji pamiętało osobę niezłomnej pielęgniarki, co stało się bodźcem do bardzo osobistych wspomnień.

Inną płaszczyzna miała aspekt literacki. Podczas imprezy zaprezentowano bowiem dostępne w bibliotece publikacje o Woynarowskiej.