A- A A+

W cyklu "Senior w podróży" spotykamy się co miesiąc, podróżując wirtualnie z przewodnikami-prelegentami w różne zakątki świata. Często też zapraszane osoby opowiadają o ciekawych miejscach w Polsce, zachęcając tym samym do zwiedzania naszego kraju.

Pan Piotr Grzegorzek, którego zaprosiliśmy w tym miesiącu jest pracownikiem Muzeum w Chrzanowie, starszym kustoszem w Dziale Przyrody i Ochrony Środowiska. Od 2009 roku na portalu bio-forum.pl oraz www.jaw.pl publikowane są jego fotoreportaże w których dokumentuje ziemię chrzanowską i Jaworzno. Ponadto dokumentuje wszystkie miejsca, które odwiedza. Pokazuje zarówno piękne okoliczności przyrody, jak i przykłady degradacji środowiska. Obecnie miesięcznie pojawia się co najmniej 20 fotoreportaży. To bardzo ciekawe i rzetelne źródło do wiedzy o naszym regionie. Podczas spotkania obejrzeliśmy trzy reportaże pana Piotra z okolic Chrzanowa. Każdy został uzupełniony o bardzo ciekawy komentarz dotyczący przyrody, jej degradacji i ciekawostek geologicznych.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 14 stycznia 2019 o godz. 17.00 naszym gościem będzie Agnieszka Mendela a temat prezentacji "Bolęcin - kraina tajemnic natury". Zapraszamy serdecznie!


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2