A- A A+

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie wzięły w dniu  20.12.2018 r. udział w lekcji/warsztatach regionalnych w ramach projektu "Pociąg do tradycji".

Na zajęciach poznały krótką historię Pierwszej w Polsce Fabryki Lokomotyw, obejrzały archiwalne zdjęcia przedstawiające zarówno samą fabrykę jaki i jej pracowników oraz lokomotywy produkowane przez "Fablok". Uczestnicy poznali historię kolei, zobaczyli różnice pomiędzy lokomotywami, które dawniej jeździły po torach,a czasach obecnych. Cześć warsztatowa opierała się na wiersza Tuwima "Lokomotywa", projektowaliśmy wagony towarowe i poznaliśmy towary przewożone pociągami. Dzieci rozpoznawały pracowników kolei rodzaj prac przez nich wykonywanych. Wykorzystując Ozoboty uczniowie zaprojektowali stację kolejową swoich marzeń i trasę kolejową biegnącą przez nasze miasto.

Zajęcia zrealizowano w ramach projektu "Pociąg do tradycji" sfinansowanego ze środków Programu "Lokalne Partnerstwa PAFW" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce".


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2