klauzula

 
 
 
A- A A+

Od wielu już lat w DKK - Dyskusyjnym Klubie Książki staramy się wcielać w życie myśl, która towarzyszy nam od początku istnienia projektu: ROZMOWA JEST PRZEDŁUŻENIEM PRZYJEMNOŚCI CZYTANIA. W całej rozciągłości hasło to dotyczy naszych najmłodszych Klubowiczów DKK, spotkań i rozmów z Nimi. Rozmów ciekawych, inspirujących, pełnych niebanalnych skojarzeń i ciekawych, często wesołych uwag.

Dodatkowo tym, co umila, ale przede wszystkim wzbogaca nasze comiesięczne spotkania są towarzyszące rozmowom zajęcia manualne, plastyczne - zawsze w temacie omawianej książki lub aktualnych, szczególnych okazji. W ostatnim czasie nastąpiły małe, ale zauważalne zmiany: spotkania dyskusyjne, zawsze przy filiżankach aromatycznej herbaty, odbywają się w gościnnym Dziale Promocji naszej biblioteki, a druga, praktyczna część każdego spotkania w Oddziale dla Dzieci, gdzie nasi młodzi Klubowicze, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie, mogą wykazać się swoimi szerokimi talentami plastycznymi.

W okresie powakacyjnym omówiliśmy książki:

  • Agnieszka Olszanowska, Genetyczna samotność
  • Grzegorz Kasdepke, Drużyna Pani Miłki, czyli o szacunku, odwadze i innych wartościach
  • Anna Lutosławska - Jaworska, Opowiadania

Na szczególną uwagę zasługuje ostatnie, grudniowe spotkanie. Przede wszystkim rozmawialiśmy o niewydanych jeszcze opowiadaniach autorstwa wybitnej krakowskiej aktorki, a w ostatnich latach także pisarki (publikuje książki przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych) ANNY LUTOSŁAWSKIEJ - JAWORSKIEJ. Nasze klubowe Dzieciaki miały niewątpliwą przyjemność, na specjalną prośbę Autorki, wykonać ilustracje do Jej opowiadań. Efekty tych prac obejrzeć można w załączonej galerii. Teraz czekamy tylko z niecierpliwością na publikację tychże opowiadań, bo zarówno one same jak i ilustracje z całą pewnością na to zasługują!

Ostatnie w 2018 roku spotkanie było wyjątkowe także z innego względu: wszyscy wspólnie wykonaliśmy piękne biało-czerwone ozdoby, które teraz można podziwiać na wielkiej choince w holu naszej biblioteki. Dodatkowo przygotowaliśmy piękne, ozdobne i bogate w dobre życzenia kartki imieninowe dla św. Mikołaja, które następnie wrzuciliśmy do skrzynki pocztowej w Oddziale dla Dzieci.

Za życzliwą i intensywną współpracę serdecznie dziękujemy Pani Eligii Aleksandrowicz - Gąsior, nauczycielowi ze Szkoły Podstawowej nr 10 w Chrzanowie, Państwa zapraszamy do obejrzenia galerii, a naszych młodych Klubowiczów do udziału w kolejnych naszych literackich, dyskusyjnych spotkaniach.

P.S. Oczywiście wszystkie kartki ze skrzynki pocztowej zostały zapakowane i odesłane św. Mikołajowi do jego siedziby!


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2