Warsztaty dziennikarskie poświęcone reportażowi spotkały się z żywym zainteresowaniem ze strony młodzieży. 10 stycznia, w mroźne czwartkowe popołudnie spotkaliśmy się już po raz czwarty. Gościem specjalnym była Anna Kasprzyk, wieloletnia dziennikarka "Przełomu", obecna pracownica biblioteki w filii w Luszowicach.

Temat zaciekawił przyszłych dziennikarzy, nie zabrakło dyskusji, pytań oraz wątpliwości natury moralnej. Anna Kasprzyk z zapałem wprowadzała młodzież w tajniki sztuki pisania reportażu, zwracając ich uwagę zwłaszcza na kwestię obiektywizmu autora tekstu. Temu zagadnieniu były poświęcone warsztaty praktyczne. Przyszli adepci dziennikarstwa mogli również na tekstach zaproszonego gościa przekonać się, jaką budową charakteryzuje się reportaż, jakie tematy są najczęściej publikowane, jak kreatywnie podejść do przedmiotu sprawy.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne spotkanie w cyklu warsztatowym, tym razem zgłębimy tajniki dziennikarstwa radiowego pod okiem Ewy Sas, reporterki radia ESKA. Spotkanie 12 lutego 2019r. o godz. 17.00 w murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzaniowie.