"Jesień hen, już odpłynęła. Grudzień rzeki w lodach trzyma. Czas się wybrać na wycieczkę. Przewodnikiem będzie zima" - fragmentem z książeczki Małgorzaty Strzałkowskiej rozpoczęły się zajęcia z przedszkolakami w filii Luszowice.

Tym razem tematyka lekcji bibliotecznej dotyczyła pór roku. Uczestniczące w biblioterapii dzieci wysłuchały zabawnych wierszowanych opowieści. Najbardziej spodobał im się utwór opowiadający o zimie. Maluchy chętnie opowiadały o wspaniałościach tej pory roku. Rozwodziły się nad zimowymi zabawami, atrakcjami, w których mogą uczestniczyć. Sylabizowały słowa związane z zimą. Naśladowały szum śnieżnej zawieruchy. Zabawie ze słowem i melodią towarzyszył śmiech i gwar. Po lekturze zajęły się tworzeniem plakatów przedstawiających poszczególne pory roku.