Tegoroczne Ferie w Bibliotece spowodowały, że Oddział dla Dzieci zamienił się na dwa tygodnie w prawdziwe SKRZATOWISKO. Skrzaty, krasnale i "krasnalopodobni", po których sięgnęliśmy do starannie wybranej literatury, niepodzielnie rządziły w czasie feryjnych tygodni.

Nasi najmłodsi czytelnicy dopisali i codziennie spora gromadka dzieciaków stawiała się tłumnie i punktualnie na zajęcia. A tych było sporo: spektakl "To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo" w wykonaniu aktorów Teatru Edukacji i Profilaktyki "Maska" z Krakowa, warsztaty plastyczne, kulinarne, programowanie robotów (jakże krasnalowych ozobotów i photonów!), prezentacje multimedialne przybliżające informacje o bogatym, choć tajemniczym życiu krasnali, także tych w małopolskich zamczyskach. Była wielkoformatowa gra planszowa, a nawet krasnoludkowy quest biblioteczny. Oprócz tego wszystkiego oczywiście zajęcia integracyjne, relaksacyjne, czytanie na dywanie i świetna zabawa na podłodze interaktywnej. Oj, wesoło było i gwarno! Jak zwykle mogliśmy liczyć na życzliwą współpracę Centrum Dietetycznego NaturHouse w Chrzanowie - i tu ukłony dla Pani Karoliny Kaim - Szymaniuk za sporą dawkę wiedzy o krasnalowej, zdrowej diecie i za pyszne koktaile: minionkowy, shrekowy i Czerwonego Kapturka. Jak się okazało nawet szpinak może być pyszny! Dowód? Proszę tylko zerknąć na naszą galerię zdjęć!
Całej naszej feryjnej akcji towarzyszyła wystawa WEŁNIANE SKRZATOWISKO - urocze bajkowe postacie wykonane z filcowanej wełny przez krakowską artystkę Zuzannę Harasimowicz. Pani Zuzanno - serdecznie dziękujemy.
No cóż... dzieciaki zakończyły ferie, krasnale powędrowały z powrotem do książek, w bibliotece zamknięto Skrzatowisko. A my cieszymy się niezmiernie, że nasze tegoroczne feryjne propozycje spotkały się z przemiłym przyjęciem, a że to prawda, niech zaświadczą słowa naszych milusińskich, że faaajnie było!

Zajęcia pod hasłem Skrzatowisko odbywały się w Oddziale dla Dzieci chrzanowskiej biblioteki w okresie ferii zimowych (14-25.01.2019) codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00 - 13.00, a uczestniczyło w nich 222 dzieci.