A- A A+

Jak co roku, nasza biblioteka i tym razem dołączyła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. Inicjatywa początkowo europejska, obecnie obejmuje już swoim zasięgiem cały świat i ma na celu podnoszenie świadomości oraz edukację dzieci i młodzieży w kwestiach związanych z bezpieczeństwem w Internecie. W tym roku hasłem przewodnim jest "wspólne działanie" i na temacie współtworzenia świadomej, bezpiecznej i przyjemnej pracy on-line skupiły się wszystkie aktywności.

Podczas warsztatów z młodzieżą z SP 1 z Chrzanowa i SP z Czyżówki zastanawialiśmy się nad moralnym aspektem świata on-line. Poruszyliśmy tematykę poczucia bezpieczeństwa i komfortu, a także zagadnień związanych z hejtem, mową nienawiści oraz konstruktywną krytyką, na które narażeni są już coraz młodsi użytkownicy Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata. Z pełną listą państw i instytucji biorących udział w Dniu Bezpiecznego Internetu oraz z podjętymi przez nie działaniami można zapoznać się na stronie www.saferinternetday.org.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2