A- A A+

Edward Lear, poeta i rysownik tworzący w Wielkiej Brytanii w XIX wieku napisał wiele niezwykłych utworów z gatunku poezji nonsensu. Jednym z wierszy jest "Takie Coś"- o tajemniczym wędrowcu, który odwiedza krainy ssaków, ptaków, ryb i owadów. Wszystkie zwierzęta pytają go, kim jest i bardzo się cieszą, że istnieje "Takie Coś - ani to, ni sio".

Ten piękny tekst o tolerancji może stać się punktem wyjścia do dyskusji o odmienności i wykluczeniu, a także samoakceptacji. Dla nas stał się pretekstem do wykonania w czasie warsztatów plastycznych różnych zwierząt w postaci kukiełek według pomysłu krakowskiej ilustratorki Anny Kaszuby-Dębskiej, która przygotowała propozycję zajęć w oparciu o swoje ilustracje do utworu "Takie Coś", w których zastosowała nietypowe prace wykonane z liter i znaków typograficznych.

Spotkanie pod tytułem "Takie Coś", które odbyło się 9 lutego 2019 w ramach cyklu warsztatów literacko-plastycznych Czytam i Tworzę to drugie zajęcia z tegorocznej serii "Dżamble, czyli plastyczne spotkania z książką". Na kolejne zapraszamy w marcu.

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2