A- A A+

"Poznasz pana po butach, a kobietę po kapeluszu" - to mało znane porzekadło przyświecało konkursowi na najpiękniejsze nakrycie głowy, który zorganizowano podczas Dnia Kobiet w luszowickiej bibliotece. Atrakcji było co niemiara.

Panie licznie przybyły do biblioteki, by w luźnej, biesiadnej niemal atmosferze obchodzić swoje święto. Czekała na nie udekorowana sala, której aranżacją zajęła się współpracująca z filią plastyczka i projektantka Adriana Skowron. W scenerii dominowały żywe kwiaty, świece. Było klimatycznie i nastrojowo. Punktem kulminacyjnym uroczystości stał się konkurs na najbardziej finezyjne nakrycie głowy. Panie dołożyły wielu starań, by ich kapelusze były piękne i okazałe. Wśród nakryć dominowały eleganckie  kapelusze, meloniki, cylindry, kapelusze rodem z Dzikiego Zachodu, wianki, zabawne opaski.  Jury nie miało łatwego zadania, zdecydowało więc, aby nagrodzić każdą z kreacji.  Nagrody ufundowały Barbara Dudek oraz Małgorzata Grygierczyk, będąca jednocześnie pomysłodawczynią konkursu.

Niemniejsze emocje wzbudził koncert duetu wokalno-instrumentalnego, którego skład tworzą wokalista- Teresa Pięta oraz multiinstrumentalista ? Alfred Bezpalków. Artyści zaserwowali uczestnikom mnóstwo radości śpiewając i grając nie tylko pieśni biesiadne, ale także kuplety operetkowe i pieśni neapolitańskie. Podczas imprezy nie zabrakło także popisów kabaretowych i skeczy. Barbara Dudek z Chrzanowskiego Stowarzyszenia Folklorystycznego brawurowo odegrała skecz zatytułowany "Monolog wdowy". Występ zainspirował inne panie do odgrywania zabawnych scenek i prezentacji wesołych dykteryjek.

I choć impreza skończyła się późnym wieczorem, to na odchodnym uczestnikom towarzyszyła melodia "Już późno, a nam się wcale nie chce spać...".


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2