W dniach 14-18 stycznia w Filii os. Południe odbyły się zajęcia dla dzieci w ramach Ferii w Bibliotece, których tematem przewodnim było Skrzatowisko.

Pierwszego dnia ferii zimowych  nasi najmłodsi czytelnicy poczuli się jak na zajęciach z robotyki podczas spotkania z krasnoludkowymi  ozobotami. Kolejny dzień dzieci spędziły w Bibliotece Głównej, gdzie obejrzały spektakl pt. "To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo" i  bawiły się na macie interaktywnej. Środowy poranek filmowy z elfami i piratami wprowadził naszych milusińskich w  świat przygody i magii. Natomiast w czwartek, już od rana dzieci poznawały historię i obyczaje krasnali oraz literaturę, w której możemy spotkać te małe, sympatyczne skrzaty. W trakcie zajęć dzieci zbudowały papierową wioskę skrzatów i nauczyły się  jak szybko, przy pomocy dłoni, wyczarować krasnala. W ostatni dzień ferii odbyły się rodzinne rozgrywki planszowe, obok dzieci do gry zasiedli dorośli.

Ferie upłynęły w miłej i przyjaznej atmosferze. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zapraszamy za rok!