Gdy najeżony, kot jest zły. Gdy delikatnie faluje, kot chce się bawić. Gdy jest prosty, kot jest spokojny. Ciekawostkami o kocim ogonie rozpoczęły się harce w bibliotece w Luszowicach. Imprezę przygotowano z okazji Światowego Dnia Kota.

Tym razem w bibliotece zagościły dzieci z zerówki razem z ich wychowawczynią Magdaleną Mendrych. Udział w zajęciach poprzedziły gorączkowe przygotowania w klasie. Dzieciaki wykonały maski przedstawiające koty i wmaszerowały do biblioteki radośnie pomiałkując. Dla uczestników przygotowano szereg atrakcji. Kocie harce rozpoczęto ciekawostkami z życia kotów: dzikich, domowych, wolno żyjących i bezdomnych. Dzieciaki chętnie dzieliły się opowiastkami o swoich pupilach. Przy okazji zaprezentowano maluchom szereg publikacji, których bohaterami są koty, a które można wypożyczyć w bibliotece. A jest tych książek sporo. Dzieci poznały kota Filemona i Bonifacego, kota Szaławiłę i Bibelota. Głównym kocurem spotkania był jednak kot Maurycy, bohater wiersza z książeczki Danuty Zawadzkiej pt. "Rymowane opowieści o niezwykle śmiesznej treści". Dzieciaki dowiedziały się o kocich marzeniach i o tym, jak kocur szukał właściciela-przyjaciela. Uzupełnieniem biblioterapii były, jak zwykle, warsztaty plastyczne. Tym razem dzieci wykonały obrazy przestawiające koty podczas zabawy z kłębkiem wełny. Na zakończenie przypieczętowano udział dzieciaków w imprezie. Z wizerunkiem kota na dłoni maluchy opuściły bibliotekę.