Bardzo prehistorcznie przebiegały w bibliotece obchody Dnia Dinozaura. Były książki, filmy, a na końcu... jaja- jaja dinozaurów.

Zajęcia biblioteczne miały charakter nie tylko literacki, lecz przede wszystkim edukacyjny. Chodziło o naukę przez zabawę.  Przy okazji oglądania książek poświęconych prehistorycznym gadom, przedszkolaki dowiedziały się trochę o życiu dinozaurów. Choć dla nikogo nie było tajemnicą, że wylęgają się one z jajek, to w wielkie zdumienie wprawiła maluchy informacja, że niektóre z nich latały, a większość była troskliwymi rodzicami. Maluchy  z dużym zainteresowaniem oglądały publikacje dla dzieci poświęcone dinozaurom. Dodatkowym urozmaiceniem zajęć była projekcja fragmentów "komedii sprzed epoki lodowcowej" pt. "Dinomama".  Wszyscy jednak czekali na wielki finał imprezy, czyli wykonanie dino-jaj. Przedszkolaki z zapałem zabrały się do pracy tworząc barwne dzieła, które można będzie niebawem podziwiać w przedszkolnej galerii. Na koniec każde dziecko otrzymało balon, bo on również kształtem przypominał wielkie jajo.