Wyłącznie koronowane głowy gościły w luszowickiej filii biblioteki. Przedszkolaki wcieliły się w królewskie role, zaś ich wychowawczyni została na moment Śpiąca Królewną.

Niecodzienna przemiana miała miejsce w związku z zajęciami osnutymi wokół baśni "Śpiąca Królewna". Zajęcia oparto o elementy teatroterapii. Wychowawczyni przedszkolaków wystąpiła w roli Śpiącej Królewny. Towarzyszył jej również pewien tajemniczy książę. Dzieciaki z zapartym tchem słuchały opowieści. Następnie - w ramach arteterapii- przystąpiły do tworzenia królewskich insygniów. Ręce przedszkolaków wyczarowały mieniące się brokatem i cekinami korony. Spotkanie z baśnią zwieńczyła uroczysta koronacja, dzięki której każdy maluch opuścił bibliotekę jako koronowana głowa.