Po raz kolejny chrzanowska biblioteka wzięła udział w Pikniku Świętojańskim w Parafii w Kościelcu, pod hasłem Świetlikowy most do nieba. Stoiskiem CZYTANIE NA SIANIE - wsparła szczytny cel tegorocznej 9. już edycji,której cały dochód z loterii fantowej wzbogacił  Fundację Śląskie Hospicjum dla dzieci Świetlikowo w Tychach.

W trakcie pikniku odbyły się występy artystyczne zaproszonych artystów (Anatom, Magdalena Fudała, Ulysses), występy dzieci i młodzieży, zabawy, konkursy, warsztaty plastyczne, rękodzieło, degustacje na stoiskach i kawiarence piknikowej  oraz inne atrakcje. Przez całe popołudnie aż do późnego wieczoru trwała zabawa fantowa, zakończona losowaniem nagród głównych. Piknik promował bezalkoholowy styl zabawy w urokliwych zakątkach Ogrodów Parafialnych.
Dużym powodzeniem cieszyło się biblioteczne stoisko na którym "serwowano" książkę w podróży - w ramach bookcrossingu i  warsztaty plastyczne dla dzieci.