A- A A+

Trzy życzenia mogło wypowiedzieć każde dziecko uczestniczące w lekcji bibliotecznej osnutej wokół baśni "O rybaku i złotej rybce". Herbata z cukrem i cytryną była jednym z nich.

 

Utrwaliło się, że zajęcia biblioteczne z maluchami przybierają formę małych inscenizacji z rekwizytem w tle. Dzięki temu uwaga dzieci w pełni skoncentrowana jest na prezentowanej treści.
A ponieważ opowiadanie baśni odbywa się zwykle w otoczeniu książek dla dzieci, maluchy mają bezpośredni kontakt z literaturą dziecięcą. Prowadzący starają się również wciągnąć maluchy w opowieść i odsłonić płynąca z niej naukę.
Na tym jednak nie koniec, bo przedszkolaki przepadają za zajęciami plastycznymi. Ty razem maluchy malowały "akwarium", w którym oprócz złotej rybki pływały koniki morskie, rozgwiazdy, a nawet niewielki wieloryb. Fizelinowe plansze mieniły się feerią barw.
Na koniec zajęć przedszkolaki baraszkowały po szkolnym boisku bawiąc się bańkami mydlanymi. I choć to tylko bańki, można było pomyśleć , że dzieci zmieniły się w małe rybki pływające w morskiej pianie ;-)

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2