W niedzielne popołudnie, 25 sierpnia, w Płazie było miodowo, muzycznie, rozrywkowo i edukacyjnie! Kolejna edycja Święta Miodu połączona została tym razem z Dożynkami Gminnymi. Impreza ta zgromadziła wielu mieszkańców zarówno naszej wioski jak i całej okolicy.

Z tej okazji swoimi talentami chwaliły się płaziańskie przedszkolaki, uczniowie szkoły podstawowej oraz mieszkańcy Powiatowego Domu Pomocy Społecznej w Płazie i oczywiście nasze Panie z Grupy Śpiewaczo - Obrzędowej Płazianki. Podczas imprezy przeprowadzono Konkurs na Tradycyjny Wieniec Dożynkowy oraz konkurs wiedzy o miodzie, w którym można było zdobyć atrakcyjne nagrody.

Jak co roku, także tym razem, mieliśmy gości specjalnych: zespół FEDAKI, po którym, do późnych godzin nocnych taneczną biesiadę poprowadził DJ BTS SOUND.

Poza sceną również się działo!

Na stoisku Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie dzieci brały udział w konkursie plastycznym i zawodach sportowych. Nagrody ufundował Urząd Miasta w Chrzanowie oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie. Biblioteka przygotowała również wystawę plenerową pt. Święta Miodu w Płazie.

Jak na miodową akcję przystało, można było nabyć zdrowe, ekologiczne, miodowe produkty oraz artykuły rękodzieła ludowego, natomiast  Agnieszka Mandela z Punktu Informacji Turystycznej w Chrzanowie przygotowała dla dzieci zajęcia o kamieniach i skamielinach. Dla spragnionych i głodnych przygotowano stoiska gastronomiczne.

Ponadto można było zobaczyć pokazy strażackie Ochotniczej Straży Pożarnej w Płazie, dzieci bawiły się na dmuchańcach i jeździły kolejką turystyczną z Lokalnej Grupy Działania Partnerstwo na Jurze.

Święto odbyło się pod honorowym patronatem Roberta Maciaszka Burmistrza Miasta Chrzanowa, a wśród organizatorów wymienić należy: Urząd Miejski w Chrzanowie, Sołtysa i Radę Sołecką w Płazie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chrzanowie, Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie Filia w Płazie, Pasiekę Kamionka Jacka Chrząścika, Klub Sportowy LKS Tempo Płaza, Grupę Obrzędowo - Śpiewaczą Płazianki, Ochotniczą Straż Pożarną w Płazie, Szkołę Podstawową w Płazie, Przedszkole Samorządowe w Płazie oraz Powiatowy Dom Pomocy Społecznej w Płazie.

Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i zapraszamy oczywiście za rok!