A- A A+

Nie posiada oficjalnej stolicy. Ma kwadratową flagę. Słynie z serów, zegarków i banków. Jest wyjątkowa pod wieloma względami. Mowa o Szwajcarii.

 

Przeprowadzona w bibliotece lekcja wpisuje się w realizowany tu cykl "Junior w podroży". Podczas zajęć uczniowie opowiadają swoim kolegom o ciekawych miejscach, które odwiedzili lub które ich fascynują. Zajęcia mają nie tylko charakter poznawczy ,ale również ukierunkowane są na rozbudzenie ciekawości świata. Tym razem o swojej podróży do Szwajcarii opowiedziała p. Agata Zalewska, wychowawczyni klasy siódmej.
Prelegenta podzieliła się z młodzieżą wieloma ciekawostkami na temat tego kraju. Szwajcaria to bez wątpienia jeden z najbardziej interesujących krajów w Europie. Słynie jako najbardziej górzysty teren na świecie, kraina jezior oraz kraj fantastycznych serów, zegarków, doskonale prosperujących banków oraz świetnych tras narciarskich. Jej mieszkańcy nazywają siebie Helwetami. A w kraju obowiązują aż cztery języki: niemiecki, włoski, francuski i retroromański. Zajęcia wzbogaciła prezentacja oparta o fotografie z odbytej podroży.

 


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2