A- A A+

Prezentacją Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej rozpoczął się cykl zajęć bibliotecznych, podczas których uczniowie opowiadali swoim kolegom o krajach, w których byli lub które chcieliby zobaczyć.

Inicjatywa przeprowadzenia cyklu zajęć wyszła od Agaty Zalewskiej, wychowawczyni klasy siódmej. Młodzież miała za zadanie przygotować prezentację multimedialną i omówić jej treść. Na pierwszy ogień poszła prezentacja na temat USA autorstwa Oskara Bogusza. Uczeń skoncentrował się na aspekcie gospodarczym kreśląc wizję Stanów Zjednoczonych jako światowej potęgi informatycznej i technologicznej. Podczas pokazu padło ? znane wszystkim nazwisko Billa Gates?a i historia jego fortuny. Oskar zaznaczył jednak, iż tylko nieliczni Amerykanie mają okazję zbicia majątku w rekordowym tempie.

- American dream dla wielu pozostaje mitem ? zaznaczył prelegent.

 Tu wywiązała się dyskusja o amerykańskim śnie. Co jest potrzebne, by szybko pokonać drogę od zera do milionera? ? zastanawiali się uczniowie.

- Wiedza? Umiejętności? Determinacja? Łut szczęścia?

Na to pytanie każdy odpowiedzieć musiał sobie sam.

Prócz aspektu wspierającego rozwój uczniów i skłonienia ich do szerszej refleksji  lekcja pozwoliła na powtórzenie wiadomości dotyczących tworzenia prezentacji multimedialnych. Ma być krótko, zwięźle i na temat. Bez bezmyślnego kopiuj-wklej, ale ze zrozumieniem i ciekawie. Młodzieży stworzono okazję do omówienia prezentacji kolegi. 

Kolejna część cyklu - niebawem.


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2