Wędrująca woda - pod takim tajemniczym tytułem odbyło się pierwsze spotkanie w ramach projektu Para buch! Książka w ruch! w Oddziale dla Dzieci chrzanowskiej biblioteki.

Na zajęcia przybyła liczna gromadka dzieci, które dowiedziały się dlaczego woda jest tak ważna dla ludzi, zwierząt, roślin oraz co należy robić, aby o nią dbać. W trakcie spotkania została zaprezentowana książka rozkładana o tematyce naukowej dla dzieci. W ten obrazowy sposób łatwiej było nauczyć się jak woda wędruje w przyrodzie.

W drugiej części spotkania dzieci wraz z bibliotekarką miały okazję przeprowadzić eksperymenty: jajko - nurek, nurek Kartezjusza oraz tańczące rodzynki. Była to najbardziej emocjonująca część spotkania.

Na zakończenie nasi mali naukowcy wraz z opiekunami, z wykorzystaniem plasteliny wykonali akwarium zamknięte w słoiku. Przyniosło to wiele radości i satysfakcji.

Kolejne, drugie w cyklu spotkanie, pod hasłem Wyścigi kolorów,  już 26 października. Zapraszamy!

Celem projektu Para buch! Książka w ruch! jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat. Podczas spotkań prowadzone są  zajęcia obejmujące głośne czytanie oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM: nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki. Dzięki projektowi dzieci zyskają przydatne umiejętności, inspiracje i impuls do rozwoju zainteresowań w cenionych w dzisiejszym świecie dziedzinach: nauka, technologia, inżynieria i matematyka.

Projekt Para-buch! Książka w ruch! Para-buch! Książka w ruch!, finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung. Umowa o współpracy zawarta pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ  -  International Giving Foundation.