Piękna jesienna pogoda przyciągnęła do biblioteki małych naukowców, którzy postanowili rozszyfrować tajemniczy tytuł zajęć: Wyścigi kolorów.

Pod takim właśnie hasłem 26 października odbyło się drugie spotkanie w ramach projektu Para buch! Książka w ruch! w Oddziale dla Dzieci chrzanowskiej biblioteki. Nasza wolontariuszka pani Małgorzata  rozpoczęła spotkanie głośnym czytaniem opowiadania z książki pt. "Drzewo" Patricii Hegarty. Dzieci zwróciły uwagę na to, że drzewa zmieniają swój wygląd wraz z porami roku. Była to również dobra okazja, żeby zaprezentować inne ciekawe książki o tematyce przyrodniczej, które znajdują się w zbiorach biblioteki.
W trakcie spotkania wspólnie z dziećmi przeprowadziliśmy tęczowy eksperyment z wykorzystaniem barwników spożywczych - doświadczenie, które nawiązywało do tęczowych kolorów pojawiających się szczególnie o tej porze roku. Nie zabrakło innych atrakcji m.in. poszukiwania skarbów jesiennych oraz gier w skojarzenia o tematyce jesiennej. Na koniec dzieci wraz z rodzicami dekorowały drzewa z materiałów plastycznych, a wszystko to oczywiście w barwach jesieni. Prace są kolorowe i starannie wykonane, robią na wszystkich czytelnikach wchodzących do Oddziału dla Dzieci bardzo pozytywne wrażenie, stanowiąc jednocześnie zaproszenie na kolejne, trzecie w cyklu spotkanie, pod hasłem Oko w Oko z Dinozaurem, już w sobotę 23 listopada. Zapraszamy!

Celem projektu Para buch! Książka w ruch! jest promocja czytelnictwa książek popularnonaukowych wśród dzieci w wieku 3-10 lat. Podczas spotkań prowadzone są zajęcia obejmujące głośne czytanie oraz działania popularyzujące książkę i wiedzę w zakresie dziedzin STEM: nauk przyrodniczych, technologii, inżynierii, matematyki. Dzięki projektowi dzieci zyskają przydatne umiejętności, inspiracje i impuls do rozwoju zainteresowań w cenionych w dzisiejszym świecie dziedzinach: nauka, technologia, inżynieria i matematyka.

Projekt Para-buch! Książka w ruch! Para-buch! Książka w ruch!, finansowany jest ze środków Deutsche Telekom Stiftung. Umowa o współpracy zawarta pomiędzy Deutsche Telekom Stiftung, Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego oraz DSZ - International Giving Foundation.