Dzieci dzieciom. Tak w skrócie można podsumować ideę "Marzycielskiej Poczty" polegająca na tworzeniu i wysyłaniu kartek do ciężko chorych dzieci. W tejże inicjatywie uczestniczy wspólnie ze szkołą podstawową biblioteka w Luszowicach.

"Marzycielska Poczta" polega na niesieniu dzieciom wparcia psychicznego w walce i zmaganiach z chorobą. Pomysł narodził się w Polce. Na przestrzeni 10 lat zyskał światowy zasięg. Mimo upływu lat taka forma pomocy ma wciąż charakter nowatorski, gdyż nie opiera się na wsparciu finansowym, jak większość dotychczasowych akcji charytatywnych. Uwrażliwia młodych nadawców na sytuację zmagających się z chorobą rówieśników. Uczy empatii. Ma więc silny wydźwięk wychowawczy.
Biblioteka w Luszowicach włączyła się we wspomniane działania dwa lata temu z inicjatywy p. Justyny Dudek, nauczycielki wychowania wczesnoszkolnego. Co roku maluchy wykonują kartki świąteczne dla innych dzieci. Akcja ? oprócz rozbudzania kreatywności najmłodszych - staje się również okazją do rozmowy o inności, tolerancji, potrzebie niesienia pomocy. Dzieci uczą się wspierać inne dzieci, bo przecież czasami wystarczy drobny gest życzliwości, by drugiemu żyło się trochę lepiej.