Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie współorganizowała II Pogorzycką Sielankę. Imprezy odbyła sie 2 sierpnia 2014 roku na boisko Ludowego Klubu Sportowego Pogorzanka w Pogorzycach. Tym razem prezentowała się Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzycach. Był pokaz udzielania pierwszej pomocy, można było z bliska obejrzeć wóz strażacki razem z wyposażeniem. Działalność OSP w Pogorzycahc przyblizył wszystkim Naczelnik Jacek Derela.

Chrzanowska biblioteka przygotowała wystawę "Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzycach". Zdjęcia pokazały strażaków podczas ćwiczeń, zawodów akcji gaśniczych i odkryły także inne oblicze straży pożarnej, która chętnie włącza sie w akcje edukacyjne i kulturalne. Młodzi strażacy brali udział w rozgrywkach Chłopskiej szkoły Biznesu, kręcili filmy promujące powiat chrzanowski w projekcie Przystanek Ziemia Chrzanowska oraz opowiadali o swojej pasji w Multimedialnej Księdze Pogorzyc "Zwykli-Niezwykli".

W organizację Sielanki włączyły się organizacje i instytucje z Pogorzyc:
sołtys Pogorzyc i Rada Sołecka,
Ochotnicza Straż Pożarna w Pogorzycach,
Ludowy Klub Sportowy  "Pogorzanka",
Grupa Obrzędowo-Śpiewacza "Pogorzycanki",
Towarzystwo Wędkarskie w Pogorzycach
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie.

Na barwnych stoiskach zaprezentowali swoją działalność:
Grupa Obrzędowo-Śpiewacza "Pogorzycanki",
Towarzystwo Wędkarskie w Pogorzycach
Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie Filia w Pogorzycach.

Dla dzieci i dorosłych strażacy zorganizowali konkursy sprawnościowe, był śmiech i zabawa a na koniec atrakcyjne nagrody.

O 18:00 rozpoczął się festyn, który trwał do białego rana.