A- A A+

Dwudniowym seminarium w Warszawie zakończyła się tegoroczna edycja projektu "O finansach... w bibliotece - III edycja", w którym Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie brała udział już po raz trzeci. Podczas seminarium, oprócz prezentacji własnych doświadczeń oraz ogólnych podsumowań projektu, wręczone zostały także nagrody za udział w konkursie na najlepszą historię uczestnika kursu. Nasza biblioteka została nagrodzona specjalnym wyróżnieniem Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego za relację z finansowych spotkań, do której tekst napisała Pani Halina Halota. Jej wrażenia z kursu zostały szczególnie docenione i mile wyróżnione - znalazły się min. na plakatach programowych. Oficjalne wręczenie nagrody Pani Halinie odbyło się w naszej bibliotece, a nagrodę oraz dyplom wręczał wiceburmistrz Robert Maciaszek wraz z dyrektor biblioteki - Lucyną Kumalą.

Podczas dwudniowego seminarium podsumowującej tegoroczny projekt, uczestnicy w nim bibliotekarze wzięli udział w wielu warsztatach oraz spotkaniach organizowanych w budynku warszawskiej Mediateki. Swoją prezentację przedstawiła tam także prowadząca spotkania "O finansach... w bibliotece - III edycja" - Ewelina Langer.

Projekt "O finansach... w bibliotece - III edycja" jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek. Kurs skierowany jest głównie do grupy osób 50+ a jego nadrzędnym celem jest poszerzenie wiedzy o aktualnych produktach bankowych oraz narzędziach internetowych związanych z tematem bankowości. Projekt jest dofinansowany ze środków Narodowego Banku Polskiego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Podczas III edycji projektu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chrzanowie przeszkolonych w tematyce bankowości elektronicznej oraz finansów zostało sześćdziesięciu mieszkańców powiatu chrzanowskiego, którzy wiedzą już min jak zarządzać domowymi finansami i jak założyć elektroniczne konto w banku.

 

Zobacz relację z zajęć

Nagrodzona relacja


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2