W styczniu 2015 roku w Oddziale dla Dzieci odbyło się 12 imprez czytelniczych, w których uczestniczyło 202 dzieci oraz 37 rodziców i opiekunów. Zaczęliśmy od "Bibliotecznych rozmaitości". Na zajęciach dzieci wysłuchały wzruszającej opowieści o chłopcu, który pokłócił się ze swoją mamą i za nic nie chciał jej przeprosić. W trakcie czytania mali słuchacze oglądali prezentację z ilustracjami z książki.

Pasjonaci gier planszowych mieli okazję wspólnie zagrać w atrakcyjne gry dostępne w naszym Oddziale. Jak zawsze rozgrywkom towarzyszyły wesołe krzyki i śmiechy.

Na tle pięknej dekoracji oraz starannie dobranych rekwizytów bajarka opowiedziała dzieciom piękną baśń węgierską pt. "Narodziny księżniczki". Wszystkie dzieci obecne na zajęciach dowiedziały się, że każde z nich, w momencie przyjścia na świat, było dla swych rodziców tą wyczekiwaną księżniczką (w przypadku chłopców - wyczekiwanym księciem).

Dla dzieci lubiących  pracę przy komputerze przygotowaliśmy nową propozycję - warsztaty komputerowe "My się myszki nie boimy". Po wysłuchaniu bajki o przygodach słonia Elmera, wszyscy zasiedli przy komputerach i, za pomocą myszki, pokolorowali słonia w kratkę w programie Paint. Praca była trudna, ale jej efekty można podziwiać w Oddziale dla Dzieci. Kolorowe rysunki zachęcają do wypożyczania książek o przygodach Elmera.

Dla grup zorganizowanych przygotowaliśmy 8 spotkań w ramach biblioterapii. Dzieci uczęszczające do chrzanowskich szkół i przedszkoli wysłuchały jednej z klechd sezamowych Bolesława Leśmiana pt. "Rybak i geniusz".

Luty również będzie obfitował w wiele atrakcji! Serdecznie zapraszamy!