Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie po raz kolejny uczestniczyła w obchodach Małopolskich Dni Książki "Książka i Róża". W tym roku świętowaliśmy 3 dni, a to za sprawą sobotniej giełdy książek i nie tylko...A jakie były atrakcje?

dzień pierwszy:
23.04 (czwartek) - otworzyliśmy  sezon w letniej czytelni, a do południa wspólnie z Grupą Śpiewaczo-Obrzędową "Płazianki" i uczniami SP nr 5 w Chrzanowie oraz młodymi klubowiczami robilismy papierowe róże - symbol Małopolskich Dni Ksiażki Ksiażka i Róża - to wszystko na warsztatach literacko-plastycznych Czytam i Tworzę.

Tego samego dnia seniorzy edukowali się na warsztatach komputerowych "Senior w sieci", a dzieci w Filii w Płazie oddawały sie grom i zabawom na zajęciach "Co się kryje w wiosna w sercu na dnie". Z kolei Klub Literacki "Pod muzami" proponował wiosenny decoupage.

dzień drugi:
24.04 (piatek) - gry i zabawy dla dzieci w płazaińskiej bibliotece cd, ale również warsztaty językowe "Porozmawiajmy po angielsku". W Oddziale dla dzieci w chrzanowskiej bibliotece szaleli >mistrzowie kodowania< w ramach projektu "Mistrzowie kodowania- Chrzanów koduje". Filia w Luszowicach zapraszała dzieci na Dyskusyjny Klub Książki, a punktualnie o godz. 17.00 w Klubie Literackim , przy ul. Broniewskiego 10C - prawdziwa gratka dla miłośników literatury i nie tylko! - cudne dla wszystkich spotkanie z równie cudowną Anną Lutosławską-Jaworską - krakowską aktorką, pisarką, reżyser teatralną oraz malarką...  rozmawialiśmy o rewelacyjnie napisanych książkach: Skojarzenia: zapisane w brulionie oraz NIEdyskretnie:prawdziwe historie (szczegóły w oddzielnym artykule).

dzień trzeci (zupełnie nadplanowy):
25.04 (sobota) - w sobotnie przedpołudnie królowała Giełda książki i nie tylko! - co się działo przed chrzanowską biblioteką?  - kiermasz ksiażek nowych i uzywanych, wymiana ksiażek, bookcrossing, wystawy malarstwa i rękodzieła. Za symboliczną "złotówkę"można było kupić nie tylko ksiazkę, ale rónież piękne, papierowe róże wykonane przez gospodynie z Płazy.

I tak kolejna, XIV już  edycja Małopolskich Dni Książki Książka i Róża już za nami!