A- A A+

Spotkanie autorskie z Anną Lutosławską-Jaworską i promocja książek: Skojarzenia: zapisane w brulionie, NIEdyskretnie: prawdziwe historie. Cudowne historie i cudownie mądra życiowo ich autorka...

W ramach Małopolskich Dni Książki Książka i Róża (23-24.04) i Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23.04
24.04.2015r. o godz. 17.00 w Klubie Literackim gościliśmy  Annę Lutosławską - Jaworską, w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki.

  • aktorkę -  wiele lat na deskach Teatrów krakowskich (Teatr Stary, Słowackiego, Ludowy), wrocławskich (Teatr Dramatyczny i Polski), laureatke wielu nagród i wyróżnień w tej dziedzinie.
  •  reżyserkę -wielu spektakli
  •  pedagoga -krakowskiej  PWST, UJ
  •  malarką -której prace cieszą oczy i zdobią ściany wielu mieszkań i galerii

...

  •  i wreszcie  pisarkę -autorkę książek: Skojarzenia: zapisane w brulionie i NIEdyskretnie: prawdziwe historie, jak również wielu książek dla dzieci, bajek, tomiku poezji - wydanych zarówno w wersji papierowej jak i  na płytach CD.

Autorka na spotkanie przybyła w towarzystwie męża Michała Jaworskiego, nieodłącznego towarzysza podróży i to zarówno literackich, jak i życiowych.

Wszechstronność zainteresowań, wiele pasji życiowych, , rodzina, przyjaciele, smutki i radości, historie zasłyszane i pięknie opowiedziane - czyli wszystko to co zawierają dwie  książki Pani Anny: Skojarzenia i NIEdyskretnie.
Można je było kupić na spotkaniu, oczywiście z autografem autorki.

Pani Anna opowiadała o tym, czy trudno napisać  książkę o sobie , o swoich bliskich, i  opowiadać historie często obcych ludzi, szczególnie te bardzo intymne?  Kiedy zaczęła się jej przygoda z pisarstwem i co myśli o współcześnie pisanych autobiografiach i o cienkiej lini nie przekroczenia dobrego smaku w tego typu książkach.

Aktorstwo, pisarstwo, malarstwo, fotografia, podróże. Wiele ztciowych pasji, o każdej Pani anna opowiadała pieknie, równiez o tym jak to się stało, że aktorką oraz kto lub co miało na to wpływ?
Było również o przyjaciołach (Wisławie Szymborskiej Andrzeju Szczepkowskim) i autorytetach moralnych (Janie Pawle II)

 
Czego mogliśmy zyczyć autorce? Aby nie kończyła  brulionu (Bo takie są ostatnie słowa  książki Skojarzenia), tylko dalej pisała... bo robi to pięknie.
Proszę pisać i wspominać dalej. Czekamy.


-----------------------------------------------------------------------------------------------------

tekst: Olga Nowicka, Dział Promocji


katalogi

zakup

napis2rokNiepd

dkk bane

 www 4kroki

kon2