REKREACJA

Cykl wydarzeń, na które składały się spacery edukacyjne, warsztaty krawieckie, warsztaty zdrowego ruchu oraz spotkanie autorskie. Wszystkim przyświecało hasło „Wieś jako przestrzeń aktywności fizycznej” a organizowane działania przeznaczone były dla mieszkańców Balina, Pogorzyc, Płazy i Luszowic.

SPACERY EDUKACYJNE

Głównym celem spacerów było połączenie aktywności fizycznej z edukacją na temat historii i krajobrazu swojej wsi. Spacery odbyły się w Balinie, Pogorzycach, Płazie i Luszowicach a uczestniczące w nich często całe rodziny mogły w przyjemny sposób spędzić wspólnie czas na łonie przyrody słuchając min o parku w Balinie, geologicznych skarbach, jakie można znaleźć przy Stawach Kaskadowych w Pogorzycach, historii Pałacu w Płazie oraz opowieści o hodowli gołębi w Luszowicach. Spacery prowadzili lokalni pasjonaci przyrody i historii regionu.

Filia w Balinie

Filia w Pogorzycach

Filia w Płazie

Filia w Luszowicach

SPOTKANIE AUTORSKIE

W ramach bloku REKREACJA postanowiliśmy zaprosić do Filii w Płazie Łukasza Łuczaja – etnobotanika, podróżnika i autora min „Dzikiej kuchni” i najnowszej publikacji „Dziki ogród”. Na spotkanie przybyło bardzo wielu miłośników przyrody i aktywnej formy jej poznawania. Uczestnicy mieli okazję posłuchać min o tym co można znaleźć na obiad nie wychodząc daleko od domu, o idei kwietnych łąk, ciężkiej pracy ale i późniejszej satysfakcji z efektów zmian w naszym ogrodzie.

WARSZTATY KRAWIECKIE

Cykl 4 warsztatów pod hasłem „Nitką i słowem”, który miały za zadanie zachęcić lokalnych mieszkańców do nauki podstaw szycia oraz spędzenia czasu we wspólnym gronie w towarzystwie literatury. Wszystkie warsztaty prowadziła Anna Burhardt a uczestniczący w nich mieszkańcy Balina, Pogorzyc i Luszowic mieli możliwość uszyli ekologiczne poduszki oraz torby.

WARSZTATY ZDROWEGO RUCHU

Zajęcia o charakterze fitness, podczas których uczestnicy mogli nie tylko aktywnie spędzić czas ale także posłuchać cennych wskazówek dotyczących zdrowego trybu życia od prowadzącej – Katarzyny Brzózki.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego