Działania

01
Cykl 4 warsztatów
po 2 godziny

Warsztaty audiowizualne

Warsztaty poświęcone nagrywaniu, obróbce dźwięku i montowaniu materiałów filmowych. Przygotowanie materiałów multimedialnych, które zostaną wykorzystane jako uzupełnienie materiałów w kiosku multimedialnym Budka Maszynisty. Warsztaty dla młodzieży i dorosłych. Liczba uczestników ok. 10 osób.

Terminy

Prowadzenie: RADEK BIEL

właściciel firmy „Creative Wave”, współzałożyciel Stowarzyszenia “Cześć” oraz Ambasady Kreatywności.

02
Cykl 2 warsztatów po 4 godziny

Warsztaty promocji

Warsztaty dla partnerów projektu poświęcone obsłudze strony na Facebooku, efektywnej komunikacji z otoczeniem, tak aby angażować mieszkańców i wszystkich zainteresowanych tematem. Na warsztatach dowiemy się: jak działa algorytm Facebooka, jakie są nowości i trendy na Facebooku, z jakich elementów składa się podstawowa strategia obecności organizacji na Facebooku, jakie treści angażują fanów, co charakteryzuje dobre grafiki - gdzie i jak je zaprojektować. Liczba uczestników ok. 20 osób.

Terminy

Prowadzenie: MAJKA LIPIAK

CEO w “Leżę i Pracuję”, pierwszej społecznej agencji marketingowej, edukującej i zatrudniającej tetraplegików; marketer w The Global Leadership Summit Polska, największej konferencji dla liderów w Polsce.

03
Cykl 3 warsztatów po 2 godziny

Warsztaty
projektowania gry

Warsztaty poświęcone projektowaniu rowerowej gry miejskiej wykorzystującej oznakowanie trasy „Szlakiem Fabloku” i Budkę Maszynisty. Liczba uczestników ok. 10 osób.

Terminy

Prowadzenie: MICHAŁ KUCHARSKI

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, Dyrektor AIP ds. Wiedzy i Społeczności, właściciel firmy “Cudotwórnia Events”, trener, doradca biznesowy, przedsiębiorca.

04

Akcja zbierania materiałów

Poszukujemy dokumentów (ulotek, plakatów, pamiątek, fotografii, prasy), informacji, nagrań, relacji i wspomnień. Prośbę o przejrzenie swoich archiwów kierujemy do historyków, regionalistów, kolekcjonerów, pasjonatów, świadków historii oraz wszystkich, którzy chcą zaangażować się w pomoc w realizacji projektu.

Terminy

Kontakt: Dział Informacji Regionalnej tel. 32 763 27 48 e-mail: regionalia@mbp.chrzanow.pl

Prowadzenie: Dział Informacji Regionalnej

05

Rowerowa gra miejska

Gra polega na zdobywaniu baz i zebraniu jak największej liczby punktów poprzez wykonywanie różnych zadań związanych z wiedzą o Fabloku. Trasa „Szlakiem Fabloku” zawiera 15 oznakowanych tablicami miejsc położonych na terenie Chrzanowa. Liczba uczestników: ok. 50 osób (10 drużyn max. 5 osobowych). Start gry: Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie ul. Broniewskiego 10C, 32-500 Chrzanów.

Terminy

Organizacja i prowadzenie:
Stowarzyszenie Chrzanowskich Cyklistów

05

Konkurs na mural

Tematyka muralu związana z dziedzictwem historycznym miasta. Tworząc projekt można inspirować się zdjęciami i materiałami archiwalnymi z Cyfrowego Archiwum Ziemi Chrzanowskiej dostępnymi w Śląskiej Bibliotece Cyfrowej. Można również skorzystać z pomocy Działu Informacji Regionalnej MBP w Chrzanowie (tel. 32 763 27 48, e-mail: regionalia@mbp.chrzanow.pl). Kolorystyka muralu powinna nawiązywać do otoczenia. Patronat honorowy nad konkursem objął Rektor Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, prof. dr hab. Andrzej Bednarczyk.
Miło nam poinformować również, że Firma Keim Farby Mineralne Sp. z o. o. z Wrocławia dołączyła do grona partnerów naszego projektu „DooKOŁA Fabloku”, deklarując wsparcie przy organizacji konkursu na projekt i wykonanie muralu. Firma przekaże wysokiej jakości farby do wykonania dzieła przez laureata konkursu.

Terminy

06

Miejsce spotkań

Organizacja przestrzeni miejskiej, która stanie się miejscem spotkań mieszkańców. Miejsce to powinno zostać odpowiednio wyposażone: ławki, stoliki, donice, rośliny W projekcie miejsca planowane jest wykorzystanie motywu zwycięskiego muralu w zależności od wypracowanej przez partnerów koncepcji i ewentualnych możliwości technicznych.

Terminy