WARSZTATY

Wejście na orbitę

Cztery warsztaty z udziałem Szymona Teluka, których głównym tematem był komiks – jego krótka historia, sztuka tworzenia ilustracji i karykatury, a wszystko inspirowane literaturą science fiction. Warsztaty z artystą odbyły się w filii w Balinie, filii w Luszowicach oraz Oddziale dla Dzieci w bibliotece głównej i wzbudziły wiele emocji, czego efektem były własne „kosmiczne” historie stworzone przez uczestniczącą w warsztatach młodzież.

Bajki Robotów

Warsztaty z podstaw programowania i robotyki, które swoją tematyką nawiązywały do literatury science-fiction, twórczości Stanisława Lema i podstawowych zagadnień związanych z kosmosem oraz sztuczną inteligencją. Podczas warsztatów wykorzystane zostały min roboty Ozobot oraz aplikacje AR, scenariusz i prowadzenie Anna Fitrzyk.

Obłok Magellana

Dwa warsztaty, które odbyły się w Oddziale dla Dzieci prowadzone przez Piotra Kozerę, znanego jako Dr WOW. Dzięki możliwości bezpośredniego kontaktu z nauką, uczestniczące w nich dzieci mogły zobaczyć wiele eksperymentów naukowych „na własne oczy”, a także brać bezpośredni udział w doświadczeniach związanych z zagadnieniami chemii i fizyki, wśród których znalazły się min  wybuchające kosmiczne gejzery, mgławice itp. a wszystko to w swobodnej, pełnej humoru atmosferze. 

Na podbój kosmosu, czyli Kosmiczny odlot

Warsztat dla dzieci wg autorskiego scenariusza bibliotekarki Anny Kasprzyk nagrodzonego w konkursie Żółtej Ciżemki. Powstał w oparciu o książkę Karoliny Bąkowskiej „Niesamowity wszechświat” i poruszał zagadnienia związane z kosmosem.