Pociąg pędzlem malowany

W ramach projektu „Pociąg do tradycji” grupa malarska działająca przy UTW w Chrzanowie przygotowuje się do Happeningu „100 wagonów na stulecie”, który odbędzie się 31 maja 2019 na Placu Tysiąclecia. Spod pędzli artystów wychodzą piękne obrazy przedstawiające modele lokomotyw produkowanych w Fabloku. Będą one zdobić wystawę pt. „Pociąg pędzlem malowany”. Autorki prac to m.in.: Janina Kijanka, Halina Marchewka i Lucyna Ostrowska-Lasoń.

„Pociąg do tradycji” to projekt realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chrzanowie w partnerstwie ze:  Szkołą Podstawową Nr 6 im. Jana Pawła II w Chrzanowie i Stowarzyszeniem  UTW w Chrzanowie w ramach Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce.