Lekcja regionalna w bibliotece

W lutym liczna grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Chrzanowie wzięła udział w lekcji regionalnej pt. „Historia Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce „Fablok” w Chrzanowie. Wszyscy obejrzeli prezentację dot. historii fabryki, uczestnicy poznali najważniejsze etapy jej działalności, archiwalne filmy prezentujące dorobek „Fabloku”, najważniejsze i najsłynniejsze lokomotywy. Zdjęcia zaprezentowane uczniom w większości pochodziły z Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chrzanowie opublikowanych w Cyfrowym Archiwum Ziemi Chrzanowskiej. Druga część zajęć miała charakter warsztatowy, młodsi uczniowie projektowali elementy architektoniczne oraz specjalne reklamy miasta, które promowałyby Chrzanów jako miasto Pierwszej Fabryki Lokomotyw w Polsce. Wywiązali się z tego zadania świetnie, ich kreatywne pomysły zasługują na wykorzystanie do promocji miasta. Wszyscy zostali nagrodzeni gadżetami projektu Lokalne Partnerstwa PAFW. Na koniec uczniowie układali kolejowe puzzle. Starsza grupa rozwiązywała kolejową krzyżówkę a w dalszej części składali papierowe modele lokomotyw, które zostaną wykorzystane podczas happeningu kolejowego.